Koncert „Nie żal mi” to zestaw najsłynniejszych piosenek najwybitniejszej francuskiej artystki XX wieku - Edith Piaf w wykonaniu Anny Sroki - Hryń.
Utwory (w tłumaczeniu Andrzeja Ozgi) wykonywane są w języku polskim w wyjątkowych aranżacjach Urszuli Borkowskiej. Wykonania artystki to coś więcej niż aktorska interpretacja piosenki, recital ten to niebanalne, genialne, wykonane na najwyższym poziomie kunsztu aktorskiego i wokalnego utwory ikony francuskiej piosenki. Za rolę Edith Piaf w spektaklu „Edith i Marlene” Anna Sroka – Hryń otrzymała Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury dla Najlepszej Śpiewaczki.
Utwory wchodzące w skład koncertu to: „Ponad dachami Paryża”, „Jean żebrak”, „Akordeonista”, „Johnny…”, „Hamburg”, „Świat w kolorach”, „Tłum, „Hymn miłości”, „Padam”, „Milord Brawo dla klowna”, „Nie żal mi”.
Anna Sroka-Hryń – aktorka, reżyserka i wokalistka. Absolwentka, a obecnie wykładowca Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, gdzie w 2023 r. uzyskała tytuł naukowy doktora habilitowanego sztuki. W czerwcu 2024 roku została uhonorowana Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Jako aktorka, występowała w spektaklach na najsłynniejszych scenach musicalowych w Polsce, tworząc wyjątkowe, nagradzane kreacje m.in. jako Edith Piaf w spektaklu „Edith i Marlene” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym (Teatralna Nagroda Muzyczna im. Jana Kiepury), Maureen Johnson w musicalu „Rent” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie (Złota Maska) czy niezapomniana Donna Sheridan w musicalu wszechczasów „Mamma Mia” na deskach Teatru Muzycznego Roma, z którym związana jest do dziś. Występuje w spektaklu „Tuwim dla Dorosłych” oraz z własnymi recitalami. Za rolę w spektaklu „Taksówka” otrzymała nagrodę im. Jana Świderskiego Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich w XII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
W 2022 r. wydała pierwszy album fonograficzny „Najpiękniejsza” z utworami Agnieszki Osieckiej, a w 2023 r. „Ulica, która płyną moje obie dłonie” z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk. Najnowsza premiera fonograficzna (2024 r.) to płyta „Café Luna” z piosenkami z filmów Pedro Almodóvara z polskimi tekstami Anny Burzyńskiej.
Tworzone przez Annę Srokę-Hryń spektakle akademickie (Akademia Teatralna w Warszawie) trafiają do regularnych repertuarów stołecznych teatrów. Jako reżyserka i autorka adaptacji stworzyła niezapomniany „Prawiek i Inne Czasy” – muzyczny spektakl wg prozy Olgi Tokarczuk oraz spektakle „Lunapark”, „Sprzedawcy Marzeń”, „Z Ręką na Gardle” oraz „A Planety Szaleją…”, który doczekał się premiery w Teatrze Telewizji. Spektakl został nagrodzony Nagrodą Publiczności na festiwalu DWA TEATRY 2023 w Zamościu, a Anna Sroka Hryń otrzymała nagrodę im. K. Zaleskiego za twórczość odrzucającą stereotypy i łatwe nowinki, umocowaną w pamięci i historii, dotyczącą problemów współczesności.
W październiku 2023 r. w Teatrze Telewizji „na żywo” wyreżyserowała spektakl „Apetyt na Czereśnie” Agnieszki Osieckiej z muzyką Macieja Małeckiego (Nagroda Publiczności na Festiwalu DWA TEATRY Sopot 2024). Ostatnim sukcesem reżyserskim jest spektakl „Jednego Serca” – utwory z repertuaru Czesława Niemena na deskach stołecznego Teatru Muzycznego Roma.
Połączenie pasji do muzyki i aktorstwa wyróżnia spektakle reżyserowane przez Annę Srokę-Hryń. Intuicyjne podejście do pracy z młodym aktorem, kreatywne tworzenie scenariuszy, subtelna estetyka środków wyrazu, wielowymiarowy profesjonalizm i świetny warsztat własny to wypadkowe autorskiego stylu reżyserii artystki – stylu, który niezmiennie angażuje widzów do głębokiego współodczuwania teatru.