Spotkanie tłumaczone na polski język migowy
Uprzejmie informujemy, że wejściówki na wydarzenie rozdawane będą od lutego 2020 roku.
Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.
Goście: Waleria Szydłowska, Janusz Opryński
Prowadząca: Grażyna Lutosławska
Lektor: Jowita Stępniak
Łapanie Sokratesa i Heidegera za słówka było jednym z ulubionych zajęć profesora Cezarego Wodzińskiego. Zmarły przed czterema laty filozof przyglądał się z różnej perspektywy nie tylko tekstom największych myślicieli – tak też postrzegał rzeczywistość. Myśli kazał być w bezustannym ruchu, żeby mogła pomóc w odkrywaniu nowych sensów. Na czym polega sztuka myślenia?
Grażyna Lutosławska
Waleria Szydłowska, doktor filozofii; od 1992 w IFIS PAN, aktualnie wykłada na UW (Artes Liberales) i w PAN. Jej mistrzami byli: Jacques Derrida i Cezary Wodziński. Córka Romana. Mama Miriam.
Janusz Opryński – menedżer kultury, reżyser teatralny, twórca teatru otwartego w Polsce. Twórca i reżyser teatru „Provisorium”działającego od 1976 roku. Inicjator i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Konfrontacje” Teatralne. Członek Rady Kultury Miasta Lublin.
[Zdjęcie czarno-białe. Zbliżenie na twarz delikatnie uśmiechniętej kobiety z ciemnymi, wycieniowanymi włosami sięgającymi za ucho. Ma ona łagodne spojrzenie i błysk w oczach. Tło jasne.]
Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.