Jak zmienił się mit Wild West w dobie Netflixa? Filmy, książki, seriale - "Bracia Sisters" Patricka deWitta, seriale "Westworld" i "Deadwood", "Django", "Bez przebaczenia", "Kowboje i kosmici" itp. Opowieść o naruszeniu zasad fundamentalnej opowieści o walce dobra ze złem na pograniczu cywilizacji i natury. Jak dziś myślimy o westernowej konwencji, czego w niej szukamy?
Spotkanie tłumaczone na polski język migowy
Wydarzenie transmitowane online na stronie oraz Facebooku Teatru Starego
Goście: Aneta Kyzioł, Michał Walkiewicz
Prowadzący: Łukasz Drewniak
Jak zmienił się mit Wild West w dobie Netflixa? Filmy, książki, seriale – „Bracia Sisters” Patricka deWitta, seriale „Westworld” i „Deadwood”, „Django”, „Bez przebaczenia”, „Kowboje i kosmici” itp. Opowieść o naruszeniu zasad fundamentalnej opowieści o walce dobra ze złem na pograniczu cywilizacji i natury. Jak dziś myślimy o westernowej konwencji, czego w niej szukamy?
Łukasz Drewniak
Aneta Kyzioł – Studiowała Wiedzę o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie i podyplomowe dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w branżowej prasie teatralnej. Od 15 lat w tygodniku „Polityka”, jest zastępczynią kierownika działu kultury, pisze głównie o teatrze i telewizji.
Michał Walkiewicz – Dziennikarz filmowy, redaktor naczelny portalu Filmweb. Absolwent filmoznawstwa na UAM w Poznaniu, laureat Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka oraz dwóch nagród PISF. Prowadzi autorski cykl „Pop-Core” w Dwutygodniku oraz audycję „Walkie-Talkie” w newonce.radio. Uczy w warszawskim Liceum Kreacji Gier Wideo.
Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.
[Zdjęcie czarno-białe. Zbliżenie na twarz i ramiona uśmiechniętego mężczyzny w okularach, z delikatnym zarostem. Jest ubrany w czarną koszulkę i marynarkę w kratę. Tło czarne.]