Bitwa o literaturę. Potrzeba informacji zwrotnej

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego

Gość: Jakub Żulczyk
Prowadzący: Michał Nogaś

"Przeszedłem przez piekło. Inaczej nie wiedziałbym, co dzieje się w głowie alkoholika" - mówił Jakub Żulczyk w jednym z wywiadów tuż po premierze najnowszej powieści "Informacja zwrotna". Ale ta książka to także opowieść o innych postaciach zła - niesprawiedliwej do cna reprywatyzacji, pełnej usterek transformacji, celowym lub nie braku umiejętnej komunikacji, który może doprowadzić do rodzinnych tragedii. To wreszcie rzecz o Polsce, która - zdaniem pisarza - powinna udać się na terapię, bo "może terapeuta wpadłby na to, co jest z nią nie tak". O tym, co pcha go do pisania, ile czerpie w twórczości z własnego życia i skąd bierze siłę, by mierzyć się z przeróżnymi demonami, Jakub Żulczyk opowie w rozmowie z Michałem Nogasiem.


Jakub Żulczyk (ur. 1983) - prozaik i scenarzysta. Autor bestsellerowej powieści "Ślepnąc od świateł" (wydanej również w Wielkiej Brytanii), która w samej tylko Polsce sprzedała się w ponad 300 tysiącach egzemplarzy, oraz współscenarzysta serialu HBO na jej podstawie, który okazał się być największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat. Zadebiutował w 2006 roku powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”. Pomysłodawca, współautor i współscenarzysta serialowego hitu "Belfer" (Canal Plus). W 2017 roku ukazała się jego powieść "Wzgórze psów", za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur. Współpracował jako autor z TR Warszawa i WTW Wrocław.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.


fot. Zuza Krajewska

Bitwa o literaturę. Potrzeba informacji zwrotnej

  • fot. Zuza Krajewska