Bitwa o literaturę. Między komedią a tragedią

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki.
 Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego


Gość: Filip Zawada

Prowadzący: Michał Nogaś

Dzieciństwo, dorastanie, starość. Odkrywanie życia, jego przeżywanie i podsumowanie. W swojej prozie, zauważonej przez krytykę, docenianej przez czytelników, Filip Zawada sięga po tematy trudne, często związane z silnym tabu, pisząc o nich czasem z przymrużeniem oka, ale zawsze z ogromną wrażliwością i zrozumieniem - dla swoich bohaterów, ich problemów. Jest w tym nadzieja, nawet jeśli gorzka.
Michał Nogaś


Filip Zawada
- Pisarz, muzyk, fotograf, i rysownik ziemniaków. Wydał książki: System jedynkowy (1997), Bóg Aldehyd (1998), Snajper (2004), Świetne sowy (2013) oraz Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się (2014). Za prozy Psy pociągowe (2011) i Pod słońce było (2014), był nominowany do nagród Gdynia oraz Silesius. Grał w zespołach AGD, Pustki i Indigo tree. Ostatnia książka pt. Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek zawędrowała do finału literackiej nagrody Nike. W 2021 ukazała się jego kolejna powieść Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

 
[W centrum ujęcia na pierwszym planie znajduje się mężczyzna siedzący na krześle w niewielkim pomieszczeniu o charakterze gabinetu. Mężczyzna ma jasne włosy sięgające do ramion i okulary. Jest ubrany w dżinsy, białą koszulę z podwiniętymi rękawami i czarne szelki. Łokcie opiera na kolanach, a na złożonych dłoniach skierowanych w górę trzyma podbródek. Tuż za mężczyzną jest rozwieszony prostokąt ciemnobrązowego materiału. Po lewej stronie znajduje się drewniane biurko, na którym leży drewniane pudło na szachy, stos książek, kartki papieru i lampa. Nad biurkiem powieszone są ramki ze zdjęciami. Pomiędzy biurkiem i mężczyzną na drewnianej podłodze siedzi duży, jasnorudy, długowłosy kot spoglądający w obiektyw. Po lewej znajduje się blat, na którym leży klawiatura komputerowa, lampka i pianino elektryczne. Nad blatem tablice z przypiętymi kartkami. W głębi regał z książkami.]

fot. Łukasz Giza

Bitwa o literaturę. Między komedią a tragedią

  • fot. Łukasz Giza