Bitwa o kulturę. Pamiętajcie o ogrodach

Spotkanie tłumaczone na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc od 1.09.2020r. 
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Gość: Maja Popielarska, Wojciech Januszczyk
Prowadząca: Grażyna Lutosławska

Angielskie, francuskie, chińskie, zen, skalne, oliwne, różane – te i dziesiątki innych zakłada człowiek niemal od początku swojego istnienia. Skąd potrzeba organizowania fragmentów przestrzeni w ogród? Czy i jak zmienia się jego rola? Na czym polega sztuka ogrodowa?
Grażyna Lutosławska

Maja Popielarska - dziennikarka telewizyjna, od 1999 roku związana ze stacją TVN, gdzie od 2004 roku prowadzi autorski program "Maja w ogrodzie", w którym poruszała tematy pielęgnacji roślin, aranżacji ogrodów i działek, a także nowinek w dziedzinie sprzętu ogrodowego. Obecnie program pod nazwą "Nowa Maja w ogrodzie" nadawany jest w kanale tematycznym TVN - HGTV (Home & Garden)

Wojciech Januszczyk - architekt krajobrazu z Lublina, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Architektury Krajobrazu KUL, współwłaściciel pracowni projektowej Garden Concept Architekci Krajobrazu, fundator Fundacji Krajobrazy, Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni i biegły sądowy. Pełnił funkcję prezesa ogólnopolskiego Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, z ramienia której w 2008 roku podpisał przystąpienie Polski do Ogólnoświatowej Federacji Architektury Krajobrazu (IFLA). Wraz z zespołem Garden Concept zdobył szereg nagród w konkursach dotyczących przestrzeni publicznych i komercyjnych. Twórca “Ogrodu Snu” zrealizowanego w ramach wystawy Zieleń to Życie wspierającego działania Fundacji Ewy Błaszczyk “AKOGO?”; Uczestnik Festiwalu Ogrodów w Bolestraszycach, gdzie tworzy autorskie realizacje ogrodów pod cyklicznym tytułem “Protest Garden”, zwracające uwagę społeczną na współczesne problemy związane z przestrzenią i krajobrazem kraju. W swoich działaniach komercyjnych kieruje się autorską ideą “Ogród to też dom” funkcjonalny charakter przestrzeni przy domach jednorodzinnych.


[Zdjęcie czarno-białe. Zbliżenie na twarz delikatnie uśmiechniętej kobiety z ciemnymi, wycieniowanymi włosami sięgającymi za ucho. Ma ona łagodne spojrzenie i błysk w oczach. Tło jasne.]

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

fot. Bolesław Lutosławski

Bitwa o kulturę. Pamiętajcie o ogrodach

  • fot. Bolesław Lutosławski