Bitwa o kulturę. Projekt mężczyzna

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie video.teatrstary.eu

gość: Jacek Masłowski
prowadzenie: Grażyna Lutosławska​

Jak to jest być mężczyzną we współczesnym świecie? Jak reagować na zmiany? Czy łatwo rozstać się z dotychczasowymi atrybutami? Skąd brać entuzjazm w sięganiu po nowe? „Czy świat, w którym mężczyzna poluje na marynarkę w kolorze fuksji jest lepszy niż ten, w którym polował na mamuta?” – pyta Jacek Masłowski, prezes fundacji Masculinum.
Grażyna Lutosławska


Jacek Masłowski, psychoterapeuta Gestalt. Szkolił się w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie w 3-letniej Szkole Trenerów i Psychoterapeutów, której program spełnia kryteria MZiOZ kształcenia psychoterapeutów. Studiował psychologię w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie i na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz skończył filozofię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest także trenerem grupowym i coachem.

Wybrał terapię w nurcie Gestalt ponieważ głęboko wierzy, że umiejętność życia w pełnym, świadomym kontakcie ze sobą, swoimi potrzebami, możliwościami oraz ograniczeniami daje możliwość budowania satysfakcjonującego kontaktu z innymi ludźmi, ze światem. Od zawsze czuł, że w człowieku drzemią niemal nieograniczone możliwości, po które jednak większość z nas nie sięga. Na przeszkodzie stają nam różne ograniczenia, które na ogół nosimy w sobie. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z ich natury i tego, w jaki sposób zaburzają one nasze życie.

Szczególnie interesują go problemy współczesnych mężczyzn i uważa je za ważny obszar pracy terapeutycznej. Świat stawia przed mężczyznami oczekiwania, którym starają się sprostać: mąż, partner, ojciec, człowiek sukcesu… Sam będąc mężczyzną, zdaje sobie sprawę z wielu ograniczeń, które w sobie noszą. I zdaje sobie również sprawę z tego, jak trudno być mężczyzną we współczesnym świecie. Wie też, że niełatwo jest przyznać się przed samym sobą do swoich ograniczeń, do poczucia bezsilności, a jeszcze trudniej poprosić o mądrą pomoc.


Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa" na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.