Rozmowę prowadzi Michał Nogaś.
Rozmowa tłumaczona na polski język migowy
Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną
Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 01.08.2023 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka „Na żywo” oraz na profilu FB Teatru Starego).
Co bawi Polaków? Czy istnieje coś takiego jak „polskie poczucie humoru”, a jeśli tak – czy opiera się ono coraz bardziej na śmiechu przez łzy? Gdzie przebiega granica między śmiechem a rechotem? O poczuciu humoru jako pancerzu na rzeczywistość z Joanną Kołaczkowską i Arturem Andrusem porozmawia Michał Nogaś.
Joanna Kołaczkowska – aktorka tekstów kabaretowych. Zaczynała w 1988 r. w kabarecie Drugi Garnitur. Kiedy rok później zespół zakończył działalność, znalazła się w składzie reaktywowanego kabaretu Potem. Grała w nim przez dziesięć lat aż do jego rozwiązania. Od 2002 r. razem z Dariuszem Kamysem, Tomaszem Majerem i Łukaszem Pietschem współtworzy kabaret Hrabi.
Artur Andrus – dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, do listopada 2017 r. redaktor trójkowej “Akademii rozrywki”. Od lipca 2018 r. współpracuje z Radiem RMF Classic, prezentując swoje autorskie audycje: „Wakacje z Andrusem” i „NieDoMÓwienia, czyli rozmowy niezobowiązujące Artura Andrusa”. Od czerwca 2023 wraz z Filipem Jaślarem na antenie Radia 357 prowadzi audycję satyryczną „Dom wypoczynkowy Czarna Helena”.
Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7:00 a 11:00.