Rozmowę prowadzi Grażyna Lutosławska.
Rozmowa tłumaczona na polski język migowy
Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną
Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 01. 11. 2023 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka „Na żywo” oraz na profilu FB Teatru Starego).
Dlaczego na obrazie „Kobieta w białym kołnierzyku” Amadeo Modiglianiego w zastygającą farbę wtopiła się zapałka? Kim była młoda Polka, którą malarz spotkał w Paryżu? Dlaczego musiał jej śpiewać piosenki po włosku? Co łączyło Ludwikę Czechowską i Amadeo Modiglianiego?
Grażyna Lutosławska
Sylwia Zientek – pisarka, scenarzystka, pasjonatka sztuki, znawczyni kultury francuskiej i Paryża. Autorka powieści historycznych (m.in. cyklu „Hotel Varsovie”) oraz książek biograficznych („Polki na Montparnassie”, „Lunia i Modigliani”). Jej teksty i felietony ukazały się m.in. w Skarpie Warszawskiej, L’Officiel Polska, Wysokich Obcasach, Gazecie i portalu Niezła Sztuka. Miłośniczka sztuki dawnej i współczesnej, uwielbia muzea i podróże śladami artystów. Od lat tropi ślady zapomnianych i nieznanych malarek.
Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7:00 a 11:00.