Muzyka

Basia Stępniak-Wilk "Muzyczna bombonierka"

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł

Basia Stępniak-Wilk to śpiewająca autorka, kompozytorka, artystka kabaretowa, lublinianka, mieszkająca na stałe w Krakowie. Recital “Muzyczna bombonierka” - to spotkanie z piosenką, w której najważniejszy jest tekst i żadne słowo nie znalazło się w nim bez przyczyny, ale – jak na bombonierkę przystało – mieszczą się w bombonierkowej szkatułce różne smaki i barwy. Pojawia się wspomniana „Bombonierka”, pochodzącą z albumu „Słodka chwila zmian”, a także frywolne „Futerko” i „Wiośnie nie” z CD “Obce kraje”, przede wszystkim jednak - najnowsze nastrojowe piosenki z płyty „Przywidzenia”; niektóre - z odautorskim komentarzem, czasem - wierszem.

Spotkanie z Basią Stępniak-Wilk i jej twórczością to szansa na uśmiech i odpoczynek, a przy tym obcowanie ze sztuką na najwyższym poziomie. Znakomici muzycy – instrumentaliści towarzyszący artystce, nietuzinkowe instrumentarium i fantastyczne aranżacje, to dodatkowy walor tego recitalu.

Wielbicielom zjawisk niezwykłych Basia kojarzy się z formacją “Zielone Szkiełko”, krakowskim kabaretem Loch Camelot czy działaniami literackiej Grupy Apokryficznej, a miłośnikom piosenki - ze słynną już „Bombonierką”. 

Więcej

Powrót

Muzyka