Muzyka

Estrella Morente

Bilety: VIP - 120 zł, I - 100 zł, II - 85 zł, III - 40 zł

Jedna z najwybitniejszych i najbardziej cenionych pieśniarek flamenco, o czym przekonaliśmy się oglądając film „Volver” Pedro Almodovara, w którym wykonała tytułowy utwór. Ogniste pieśni, w wykonaniu Estrelli Morente sprawiają, że czuć zapach krwi byka na pisaku areny i smak wina w tawernie. To może być naprawdę gorący wieczór, zwłaszcza, że artystka wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Po raz pierwszy i jedyny w Polsce, w Teatrze Starym w Lublinie, wystąpi jedna z najważniejszych i najbardziej cenionych współczesnych pieśniarek flamenco z towarzyszeniem zespołu. Ma na swoim koncie 4 płyty, z czego aż dwie były nominowane do nagrody Grammy. Śpiewała u Pedro Almodovara i Carlosa Saury. Współpracowała m.in. z Michaelem Nymanem, Patem Methenym i zespołem Ketama.

Estrella Morente jest spadkobierczynią jednej z najważniejszych hiszpańskich dynastii muzycznych, córką pieśniarza, który zrewolucjonizował muzykę flamenco, Enrique Morente oraz wybitnej tancerki Aurory Carbonell. Przed przyjazdem do Teatru Starego w Lublinie występowała m.in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz Barbican Center w Londynie.

Więcej

Muzyka