Muzyka

Borys Somerschaf "Romanse"

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III - 30 zł

Poza specjalnością Artysty - romansami rosyjskimi i cygańskimi na jesiennym koncercie usłyszeć będzie można polskie przeboje z lat międzywojennych oraz ukraińskie piosenki ludowe.

Borys Somerschaf od kilku lat z ogromnym powodzeniem wprowadza nas we wspaniały świat romansów rosyjskich, które zawsze niezwykle ciepło i wręcz entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność. Wynika to nie tylko z odpowiedniego doboru repertuaru, ale przede wszystkim z wyjątkowej interpretacji utworów przez artystę, interpretacji pełnej wzruszeń i różnorodnych nastrojów.

Borys Somerschaf - Rosjanin z urodzenia - jak rzadko kto, czuje ducha tego nieco nostalgicznego w nastroju gatunku pieśni. W wykonywanym przez niego repertuarze znajdują się romanse powstałe w połowie XIX wieku i w okresie międzywojennym. Wiele z nich - jak choćby „Dwie gitary”, „Jamszczik, nie popędzaj koni”, „Mileńkij ty moj” czy „Uchyl furtkę, miła”- jest dobrze znana publiczności, co dodatkowo pobudza ją do żywego współudziału w ich wykonaniu.

Więcej

Muzyka

  • fot. materiały promocyjne artysty
  • KUP BILET