Teatr

SPEKTAKL ODWOŁANY "Scenariusz dla trzech aktorów" Bogusława Schaeffera

Szanowni Widzowie, z przyczyn niezależnych od Organizatora spektakl "Scenariusz dla trzech aktorów" zostaje odwołany. Szczegółowe informacje dostępne w kasie teatru pod nr 81 466 59 25. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy!

Bilety: I - 100 zł, II - 85 zł, III - 40 zł

CYKL: KIM JEST ARTYSTA? POSTAWA: KABOTYN. Legendarne przedstawienie Mikołaja Grabowskiego grane nieprzerwanie od 27 lat w krakowskim Teatrze STU przez Andrzeja Grabowskiego, Jana Peszka i oczywiście samego aktora-reżysera. Fajerwerki dowcipu i błyskotliwy namysł nad kondycją sztuki współczesnej. Tak jak i wcześniejsze "Audiencje I-V", czy "Scenariusz dla nieistniejącego aczkolwiek możliwego aktora instrumentalnego", tak i ta sztuka Bogusława Schaeffera wyrasta z jego muzyczno-tekstowych eksperymentów, w których aktor przejmuje na scenie/estradzie funkcję instrumentu a zamiast nut pojawiają się słowa. Mikołaj Grabowski dostrzegł w tym materiale szansę na opowieść o bylejakości teatru poszukującego i kabotyństwie jego twórców.

Scenariusz jest serią spotkań trzech artystów nieco rozgoryczonych życiem i bardzo nabzdyczonych sztuką. Reżyser, aktor i kompozytor planują stworzyć nowe, rewolucyjne przedstawienie, które wstrząśnie teatralnym rynkiem.

Więcej

Teatr

  • autor: Bogusław Schaeffer, reż. Mikołaj Grabowski, występują: Jan Peszek, Mikołaj Grabowski , Andrzej Grabowski