Bezpłatny koncert dla Sobiboru

Z okazji obchodów 70-tej rocznicy wybuchu powstania w obozie zagłady w Sobiborze Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce, we współpracy z Teatrem Starym w Lublinie i Katedrą Literatury i Języka Niderlandzkiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, organizuje koncert, który odbędzie się w sobotę, 12 października 2013 roku o godzinie 19:30.

Holenderski pianista, Marcel Worms, wykona utwory polskich i holenderskich kompozytorów pochodzenia żydowskiego, których losy zostały ukształtowane przez drugą wojnę światową.

Marcel Worms studiował w konserwatorium w Amsterdamie. Specjalizował się w muzyce kameralnej. W 1996r. rozpoczął projekt New Blues for Piano, w ramach którego zebrał kompozycje ponad 200 kompozytorów z całego świata. Podczas koncertu zaprezentuje utwory wybrane z tego repertuaru. Podczas drugiej wojny światowej zginęła prawie cała rodzina matki Marcela Wormsa, m.in. w Sobiborze.

Dla osób zainteresowanych koncertem przygotowaliśmy bezpłatne bilety. Bilety na koncert można odbierać od 10 października 2013 w Teatrze Starym w Lublinie, przy ul. Jezuickiej 18.

Więcej